Löydä oppilaitosvierailija

Etelä-Karjala

Markku Kivistö
Pienyrittäjän Tilitoimisto
Snellmaninkatu 10, 53100 LAPPEENRANTA
05 4190309 www.pienyrittaja.fi
markku.kivisto@pienyrittaja.fi 050 4021500

Etelä-Pohjanmaa

Jari Haukkala
Tilitoimisto Haukkala Oy
Kauppaneliö 8, 60120 SEINÄJOKI
06 4238138 www.tilitoimistohaukkala.fi
jari.haukkala@tilitoimistohaukkala.fi 0500 774558

Mervi Hyvönen
Tilitoimisto Salo Oy
Kirkkotie 1, 62900 ALAJÄRVI
06 5576385 www.tilitoimistosalo.fi
mervi.hyvonen@mail.jkouke.fi 044 2831386

Sakari Joensuu
ATT Yrityspalvelut Oy
Kiertotie 7, 62900 ALAJÄRVI
06 5570900 www.att-yrityspalvelut.fi
sakari.joensuu@att-yrityspalvelut.fi 0500368021

Markus Sippola
Vimpelin Tilitoimisto / Tilitoimisto Tuloslaskenta Oy
Vähtärintie 5, 62800 VIMPELI
06 558 3000 www.tuloslaskenta.fi
markus.sippola@tuloslaskenta.fi 0400 747 223

Marja Nyrhinen
Samhan Oy
Vapaudentie 28-30, 60101 SEINÄJOKI
06 4126277
marja.nyrhinen@netikka.fi 050 5496547

Raija Saarivirta-Kut
RS-Tili Ky
Puistotie 36, 61800 KAUHAJOKI
06 2315370 www.rs-tiliky.fi/
raija.saarivirta-kut@rs-tiliky.fi 040 5467820

Etelä-Savo

Sanna Metsänoro
Mediatili Oy
Olavinkatu 44 A, 57100 SAVONLINNA
044 5755820 www.mediatili.com
sanna.metsanoro@mediatili.com 044 5755820

Paula Vuorinen
Tili- ja isännöintitoimisto Paula Vuorinen Oy
Kiiverintie 2, 51900 JUVA
010 5482671 www.juvanyrityshuolto.fi
paula.vuorinen@juvanyrityshuolto.fi

Häme

Juha Jansson
Laskentapiste Balanssi Oy
Koulukatu 13, 30100 FORSSA
03 4246 8100 www.laskentapiste.com/
juha.jansson@laskentapiste.com 040 5280369

Maarit Kuusela
Hämeenlinnan MK-Tili Oy
Raatihuoneenkatu 17 A, 4.krs
13100 HÄMEENLINNA
03 4670230 www.mktili.com
maarit.kuusela@mktili.com 040 5036544

Ossi Sopen-Luoma
Tilipalvelu Rantalainen Oy
Kaivokatu 16, 13100 HÄMEENLINNA
03 61420 www.rantalainen.fi
ossi.sopen-luoma@rantalainen.fi 040 5065033
Erityisesti Hämeenlinna

Keski-Pohjanmaa

Tarja Stenman
Yrityspalvelu Hollström Oy
Mannerheiminaukio 7 A 12, 67100 KOKKOLA
040 3011358 www.hollstrom.fi
tarja.stenman@hollstrom.fi
Erityisesti Kokkola, tradenomiopiskelijat

Keski-Suomi

Mikko Akselin
TietoAkseli Oy
Puistokatu 2 C, 3.krs, 40100 JYVÄSKYLÄ
010 3472800 www.tietoakseli.fi
mikko.akselin@tietoakseli.fi 0400 646760

Antti Halonen
Talenom Jyväskylä
Tourulantie 11, 40100 JYVÄSKYLÄ
0207 525385 www.talenom.fi
antti.halonen@talenom.fi

Kymenlaakso

Vuokko Mäkinen
Hawcon tilit Oy
Kuitukatu 4, 48600 KOTKA
044 3100445 www.hawcon.fi
vuokko.makinen@hawcon.fi 0500 811590

Lasse Talsi
Talco Lasse Talsi Ky
Kyminlinnantie 6, 48600 KOTKA
05 2279550 www.talco.fi
lasse.talsi@talco.fi 040 5439292

Lappi

Hilkka Virtanen
Tilitoimisto Nettokate Oy
Rovakatu 18, 96200 ROVANIEMI
016 319770
hilkka.virtanen@nettokate.fi 0500 609826
Erityisesti Rovaniemi

Pirkanmaa

Antti Aho
Talenom Oy
Finlaysoninkuja 21, 33210 TAMPERE
p. 0207 525 000 / 0207 525 405
antti.aho@talenom.fi
www.talenom.fi

Helena Korppoo
Ruoveden Laskenta Oy
Honkalantie 2, 34600 RUOVESI
03 4864571 www.ruovedenlaskenta.fi
helena.korppoo@ruovedenlaskenta.fi
050 60626
Erityisesti Virrat ja Mänttä

Pohjois-Karjala

Mari Juka-Silvennoinen
Kiteytys Oy
Rantakatu 26 B, 3 krs, 80100 JOENSUU
mari.juka-silvennoinen@kiteytys.fi
0400 380471
www.kiteytys.fi

Heikki Hartikainen
Konsulttitalo Hartikainen Oy
Siltakatu 18, 80100 JOENSUU
013 284782 www.konsulttitalo.fi
heikki.hartikainen@konsulttitalo.fi 050 5142163

Pretax Pohjois-Karjala Oy
Kauppakatu 17 B, 80100 JOENSUU
013 221312 www.pretax.net

Pohjois-Pohjanmaa

Anne Karppinen-Salonpää
Tilitoimisto A. Karppinen Oy
Hallituskatu 11 A, 90100 OULU
08 8809500 www.tilitkarppinen.fi
anne.karppinen-salonpaa@tilitkarppinen.fi
0400 687900

Simo Salonen
Tilitoimisto Simo Salonen Oy
Teknologiantie 2, 90570 OULU
010 7788600 www.tilisalonen.net
simo.salonen@tilisalonen.net

Harri Tahkola
Talenom Oulu
Voudintie 4, 90400 OULU
0207 525264 www.talenom.fi
harri.tahkola@talenom.fi 0400 585400
Erityisesti Oulu, Kuusamo, Kajaani, Ylivieska, Iisalmi, Jyväskylä, Tampere ja pääkaupunkiseutu

Raija S Törmänen
Tilitoimisto Raija S. Törmänen Avoin yhtiö
Ouluntie 3, 85800 HAAPAJÄRVI
08 761451
raija.s@pp.inet.fi
Erityisesti Haapajärvi

Pohjois-Savo

Eero Husso
Laskentalinja Oy
Savonkatu 30, 79100 LEPPÄVIRTA
040 1923030 www.laskentalinja.fi
Erityisesti Savonia amk, myös alueet Etelä-Savo ja Pohjois-Karjala

Petri Juutinen
Pretax Tulospalvelu Oy
Koljonniemenkatu 2, 3. krs, 70100 KUOPIO
020 7447100 www.pretax.net
petri.juutinen@pretax.net 040 5390395

Sirpa Koponen
Tilipalvelu Sirpa Koponen Oy
Itkonniemenkatu 21, 70500 KUOPIO
017 6860200 www.tilipalvelukoponen.fi
sirpa.koponen@tilipalvelukoponen.fi
0400 192025

Anita Niiranen
Tilitoimisto Anita Niiranen
Riistakatu 5 A, 74100 IISALMI
017 818611
anita.niiranen@luukku.com 044 3714258

Päijät-Häme

Tuula Valtonen
Tilitoimisto Deebetti Oy
Rauhankatu 9 B 12, 15110 LAHTI
03 7517544 www.deebetti.fi
tuula.valtonen@deebetti.fi 050 5361726

Satakunta

Minna Halonen
Festum Talouspalvelut Oy
Isolinnankatu 22 B, 28100 PORI
0207 909700 www.festum.fi
minna.halonen@festum.fi 040 7706032
Erityisesti Pori, pääkaupunkiseutu, Sipoo

Riikka Lehtinen
Tilitoimisto Finansia
Rautatienkatu 3 B 2, 26100 RAUMA
02 8236999 www.finansia.net
riikka.lehtinen@finansia.net 050 3624258
Vierailut myös muualle kuin kotipaikkakunnalle mahdollisia

Pääkaupunkiseutu

Minna Halonen
Festum Accounting Oy
Aino Actén tie 8, 00400 HELSINKI
0207 909700 www.festum.fi
minna.halonen@festum.fi 040 7706032
Erityisesti Pori, pääkaupunkiseutu, Sipoo

Markus Heiman
Pretax Accounting Oy
Siltasaarenkatu 18-20 A 4. krs, 00530 HELSINKI
020 1555501 www.pretax.net
markus.heiman@pretax.net 0400 424979
Ennestään yhteistyötä Helia-Haaga ja SLK

Timo Hintsala
Talenom Oy
Kaivokatu 8, 00100 HELSINKI
0207 525 279
timo.hintsala@talenom.fi
www.talenom.fi

Päivi Husu
FinTax Pitäjänmäki Oy
Kalevankatu 18 A 3 , 00100 HELSINKI
09 75104331 www.fintax.fi
paivi.husu@fintax.fi 0400 670071

Jukka Hämäläinen
Nettomaster Oy
Perkiöntie 2, 00620 HELSINKI
09 7521771 www.nettomaster.fi
jukka@nettomaster.fi 050 3383146

Tarja Lamberg
Acquit Oy
Peltohiirenkuja 1, 00740 HELSINKI
020 7931590 www.acquit.fi
tarja.lamberg@acquit.fi

Vuokko Mäkinen
Hawcon tilit Oy
Tekniikantie 14, 02150 ESPOO
044 3100445 www.hawcon.fi
vuokko.makinen@hawcon.fi 0500 811590

Carita Orlando
ACC Orlando
Torikatu 3, 00701 HELSINKI
010 239 0591 www.orlando.fi
carita.orlando@orlando.fi

Irma Ravila
Acconunting Services Tilimatic Oy
Mannerheimintie 16 A 3, 00100 Helsinki
09 618881 www.ast.fi
irma.ravila@ast.fi 050 5686528
Myös englanniksi ja ruotsiksi

Keijo Remes
Tilipalvelu Rantalainen Oy
Sahakuja 4, 05810 HYVINKÄÄ
019 460 1200 www.rantalainen.fi
keijo.remes@rantalainen.fi 0400 503840

Markus Tahkola
Talenom Helsinki
Kaivokatu 8, 00100 HELSINKI
0207 525421 www.talenom.fi
markus.tahkola@talenom.fi

Päivi Tarhonen
Tili- ja veroasiaintoimisto P. Tarhonen Oy
Hakokuja 1 A, 01360 VANTAA
09 8749093 www.kirjanpitoja.fi
toimisto@kirjanpitoja.fi 050 1593

Eira Vesamäki
Ele-Laskenta Oy
Päivöläntie 31 A, 00730 HELSINKI
09 3507590 www.elelaskenta.fi
eira.vesamaki@elelaskenta.fi

Elina Witt
Tilitoimisto Eliko Oy
Polaris Business Park, Vega 2. krs.
Itsehallintokuja 6, 02600 ESPOO
09 56176720 www.eliko.fi
elina.witt@eliko.fi 0400 85969

Uusimaa

Minna Halonen
Festum Talouspalvelut Oy
Isolinnankatu 22 B, 28100 PORI
0207 909700 www.festum.fi
minna.halonen@festum.fi 040 7706032
Erityisesti Pori, pääkaupunkiseutu, Sipoo

Jari Hautakangas
Ordent Oy
Palokorvenkatu 2, 04250 KERAVA
010 841 6672 www.ordent.fi
jari.hautakangas@ordent.fi
Erityisesti Keski-Uusimaa

Anna-Liisa Kuusela
Kirjanpitopalvelu Peltola ja Kuusela Ay
Ahokaari 2, 05460 HYVINKÄÄ
019 450870
anu.kuusela@kirjanpitopalvelu.com
0400 483640

Jaakko Lope
Yrityspalvelu J Lope Oy
Marinsatamantie 6 B, 02320 ESPOO
jlope@saunalahti.fi 050 5311377
Erityisesti Kirkkonummi ja Espoo

Anne Rantalainen
Tilipalvelu Rantalainen Oy
Sahakuja 4, 05810 HYVINKÄÄ
019 460 1200 www.rantalainen.fi
anne.rantalainen@rantalainen.fi 040 530 6977

Antti Rantalainen
Tilipalvelu Rantalainen Oy
Sahakuja 4, 05810 HYVINKÄÄ
019 460 1200 www.rantalainen.fi
antti@rantalainen.fi 0400 420665

Elna Kyllönen
Tilipalvelu Rantalainen Oy
Sahakuja 4, 05810 Hyvinkää
019 – 4601200, 040 – 7693959
elna@rantalainen.fi
www.rantalainen.fi

Varsinais-Suomi

Aki Korkka
Tilitoimisto Reijo Lehtimäki Oy
Pitkämäenkatu 13, 20250 TURKU
02 2733200 www.tilitoimistolehtimaki.com/
aki.korkka@tilitoimistolehtimaki.com 02 2733226

Inkeri Nurminen
Salon Tilitieto Oy
Turuntie 21, 24240 SALO
040 517 9841
inkeri.tilitieto@gmail.com

Tapio Peltomäki
Tilikeskus-Yhtiöt
Kauppiaskatu 5, 20100 TURKU
02 2814322 www.tilikeskus-yhtiot.fi
tapio.peltomaki@turuntilikeskus.fi 0400 523949
Kirjallinen kumppanuusyhteistyösopimus ammattikorkeakoulun kanssa